Działalność detektywa
Wykonywane przez detektywa Grzegorza Boreckiego czynności zakresem swoim obejmują uzyskiwanie, przetwarzanie i przekazywanie wszelkich informacji o osobach, przedmiotach i zdarzeniach na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą. Do katalogu czynności jakie wykonuje należą miedzy innymi:
- uzyskiwanie, przetwarzanie i przekazywanie wszelkich informacji w sprawach wynikających ze stosunków prawnych dotyczących osób fizycznych,/sprawy cywilne/
- uzyskiwanie, przetwarzanie i przekazywanie wszelkich informacji w sprawach wynikających ze stosunków gospodarczych dotyczących:
- wykonania zobowiązań majątkowych, zdolności płatniczych lub wiarygodności w tych stosunkach,
- bezprawnego wykorzystywania nazw handlowych lub znaków towarowych, nieuczciwej konkurencji lub ujawnienia wiadomości stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub tajemnicę handlową,
- sprawdzanie wiarygodności informacji dotyczących szkód zgłaszanych zakładom ubezpieczeniowym,
- poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się,
- poszukiwanie mienia,
- zbieranie informacji w sprawie, w której toczy się postępowanie karne, postępowanie w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe albo inne, jeżeli w toku postępowania można zastosować przepisy prawa karnego.
UWAGA !
Powyższy katalog nie jest zamknięty. Detektyw może uzyskiwać, przetwarzać i przekazywać wszelkie informacje dotyczące osób, przedmiotów i zdarzeń, jednakże warunkiem podjęcia tych czynności jest zawarcie umowy o usługi detektywistyczne / umowa cywilnoprawna-zlecenia/. Wykonuje także zlecenia z zakresu techniki kryminalistycznej, miedzy innymi uzyskuje opinie biegłych z zakresu różnych dziedzin kryminalistycznych. Zapewnia pełną dyskrecję, gwarantuje usługi profesjonalne, wykonane starannie, rzetelnie, zgodnie ze sztuką i wymogami prawnymi. Wszystkie uzyskane informacje są potwierdzone, pewne i kompletne. W sprawozdaniach z wykonanych czynności detektywistycznych znajdują się tylko potwierdzone dane, co daje gwarancję prawidłowego ich wykorzystania w późniejszym czasie. Każda sprawa omawiana jest indywidualnie ze zlecającym, otrzymuje on wykaz czynności jakie w jego sprawie mogą zostać wykonane, z określeniem czasu w jakim to nastąpi, kosztów i to on decyduje, czy i jakie czynności będą w sprawie przeprowadzone. W tym zakresie klient może liczyć na pełne doradztwo. Każdy plan działań musi być zaakceptowany przez klienta. Na pierwszym miejscu stawiane jest dobro zleceniodawcy. Na zakończenie sprawy otrzymuje on pisemne sprawozdanie z wykonanych czynności, które zawiera:
- datę zawarcia umowy,
- opis przedmiotu umowy,
- określenie zakresu i przebiegu przeprowadzonych czynności,
- opis stanu faktycznego,
- datę zakończenia czynności w sprawie.
Wraz z nim otrzymuje także wszelkie materiały /dowody/ zebrane w toku wykonywania usługi. Sprawozdanie wraz z załącznikami może posłużyć klientowi w dochodzeniu swoich praw przed sądem i innymi organami, gdyż będzie stanowiło pełnoprawny / zebrany przez licencjonowanego detektywa/ materiał dowodowy /dotyczy to zleceń w związku, z prowadzonymi w czasie czynności detektywistycznych, jak i też po ich zakończeniu, postępowaniami przez te organy/.
Ponadto detektyw świadczy również usługi konsultingowe, doradcze z zakresu bezpieczeństwa w biznesie. Usługi te świadczone są stale lub doraźnie, w zależności od treści zawartej umowy cywilnoprawnej. Mogą one polegać między innymi na :
- tworzeniu struktury organizacyjnej komórki bezpieczeństwa w firmie
- opracowywaniu i wdrażaniu procedur ochrony informacji w firmie, procedur obiegu dokumentów
- oceny całościowej lub częściowej istniejącego w danej firmie systemu bezpieczeństwa
- organizowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa
- opracowywaniu propozycji prowadzenia wywiadu gospodarczego przez firmę
- opracowywaniu i przygotowywaniu wszelkiej dokumentacji z zakresu polityki bezpieczeństwa
- negocjacjach w imieniu firmy warunków umów zawieranych z agencjami ochrony osób i mienia
- współpracy w doradztwie personalnym
- opracowaniu sposobu postępowania klienta w sprawach procesowych, kierunków poszukiwania dowodów
- pomocy w analizie źródeł i środków dowodowych
- ocenie przydatności dokumentacji procesowej / zwykle ekspertyz kryminalistycznych / i przygotowywaniu dokumentacji dla organów ścigania
- opiniowaniu zasadności przeprowadzenia operacji detektywistycznych i podobnych w firmie
- pomocy w bieżących sprawach dotyczących bezpieczeństwa i związanych z nim problemów.
- nadzorowaniu pracy ochroniarzy